Kompetitivní zápasy

Kvalifikace

Kompetitivní zápasy může hrát kdokoliv, kdo dosáhl 25. úrovně.

 

Sezóny

Kompetitivní hry jsou rozděleny, jak už bývá zvykem, do sezón. Jedna sezóna trvá přibižně tři měsíce. V průběhu sezóny získáváte hodnocení a na jejím konci můžete získat odměny - animovanou ikonku hráče, spray a také kompetitivní body.

 

 

Hodnocení

Pokud chcete hrát kompetitivní hry, musíte nejdříve odehrát 10 rozřazovacích her. Následně vám bude podle vašich úspěchů přidělen "skill rating". Ten dále ovlivňujete svými úspěchy při dalším hraní kompetitivních  zápasů. Za výhru se vám body přičtou, za prohru odečtou. Počet přičtených/odečtených bodů se odvíjí od vaši prospěšnosti týmu.

 

 

Průběh zápasu

Assault

mapy: Temple of Anubis, Hanammura, Volskaya Industries

V prvním kole jeden tým brání a druhý útočí. Podle počtu zabraných bodů se útočícímu týmu přidělí body (1 zabraný bod - 1 bod do skóre). Následně se vymění strany. Tým s méně body prohrává. Pokud oba týmy vyhráli, odehraje se druhé kolo, kde týmy do začátku obdrží čas, který jim zbýval na dohrání předchozího kola. Pokud ani toto nerozhodně, přichází takzvaná "sudden death". Týmům je náhodně přidělena role obránců nebo útočníků a vítězem se stává ten tým, který ubrání nebo dobude první bod.

Escort a hybridní mapy

mapy: Watchpoint: Gibraltar, Dorado, Route 66, King's Row, Numbani, Hollywood

Týmy jsou rozděleny na obránce/útočníky. Ten tým, který dotáhne payload dál, vyhrál. Pokud dojde k remíze, následuje sudden death.

Control

mapy: Lijiang Tower, Ilios, Nepal

Hraje se na tři vítězné body z pěti. Pravidla jsou jinak stejná.

 

 

Odměny

Za výhry v zápasech dostáváte kompetitivní body. Pokud těchto bodů nasbíráte 3000, můžete si koupit zlatou zbraň. Toto vylepšení mění pouze vzhled zbraně, nikoliv její vlastnosti. Více o zlatých zbraních si můžete přečíst zde. Samozřejmností jsou také odměny za dokončení sezóny o kterých jste se mohli dočíst na začátku článku.

 

Postih hráčů

Díky serióznějšímu pojetí celého zápasu, jsou taky tvrdší postihy za odpojení ze hry.

- Po odpojení ze zápasu nemůžete až do jeho konce hrát kterýkoliv jiný zápas.

- Čím víc vašich odpojených her přibývá, tím větší je trest. Ten může vyvrcholit až v ban na celou sezónu bez možnosti dostat odměnu za dokončení sezóny.

 

 

Tak na co ještě čekáte? Svět potřebuje hrdiny!Naposledy upravil/a Darlington 30.10.2016 v 10:06:20.

Chcete si povídat o Overwatch? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Darlington
Honza Vavřiník

Darlington je autorem 110 článků. Více článků tohoto autora najdete na tomto odkazu. Pro více informací navštivte profil tohoto autora.

Diskuze

Žádné komentáře
Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet