Tracer - Guide (začátečník)

Na rozdíl od předchozí guidy je tato určena především začátečníkům. Ať již hráče odrazují nižší herní dovednosti/zkušenosti, rychlé tempo, nebo strach z nízkého přehledu o bojovém dění, tato guida ukáže, že se není třeba bát ani složitých hrdinů. Pokud jste ji ještě nezkusili, nebo se těšíte na free Weekend, tak Lena "Tracer" Oxton určitě stojí za vyzkoušení.

Tato hrdinka je klasifikována obtížností 2 ze 3. Přesto její zvládnutí není tak složité, jak by se mohlo zdát.

 

Schopnosti

Tracer je v kontaktním souboji jeden z nejpohyblivějších hrdinů ve hře. Sice má málo životů, ale může se poskakovat po bojišti, jak chce. Svým neustálím přesunem může mást své soupeře, nebo sebe sama. Hlavně, že je sranda, ne?

 

Střelba

Plnou dávku vypálí Tracer za vteřinu. Přebití zásobníku trvá vteřinu. Dají se tedy podle ní řídit hodinky. Pokud se trefí všemi projektily do hlavy, rozchodí to jen málokterý hrdina. Do těla je pak třeba vystřílet více, jak jednu dávku.

Většina hrdinů stejnak nestačí zareagovat nějak významně a obdrží i druhou dávku.

 

Blink

Nejcharakterističtější schopnost Tracer je horizontální teleport na krátkou vzdálenost. Pomocí směrových šipek je možné určit i směr. Několik blinků po sobě může snadno překonat i velké vzdálenosti.

Maximum chargů jsou 3 a každý se obnoví za 3 vteřiny.

Díky Blinku může Tracer doslova tančit mezi nepřátelskými výstřely. Uhnout ve chvíli, kdy je třeba přebít, je dobrý začátek.

 

Recall

Tato schopnost vrátí Tracer přesně tam, kde byla před třemi vteřinami. Zároveň doplní munici do zbraní, odstraní debuffy a vrátí životy na hodnotu před třemi vteřinami.

Pro soupeře pouze zmizí a o vteřinu později se objeví, hráč však vidí svou "cestu časem", tedy neztratí přehled.

Pokud zdraví hrdiny klesne pod 75 (U Tracer to je polovina životů, takže zhluboka dýchá často) jedná se o nejlepší čas se rychle vrátit v čase.

Během Recallu životy neztratí, jinými slovy lze vzít lékárničku a vrátit se do doby před sebrání léčení, ale nechat si vyléčenou hodnotu. Na druhou stranu, pokud Tracer sebere životy, nechá se zranit a poté se vrátí do doby, než životy získala, tak nově nabité životy nezíská zpět. (Trochu složité? Nebude na tom hůře, než před Recallem)

 

Pulse Bomb

Ultimátní schopnost je malá bomba, ekvivalent cedulky přilepené na zádech s nápisem "vybouchnu". Bohužel trefit se touto přichytávací bombou je trochu problematické, ale stačí doblinkovat se k jakémukoliv hrdinovi, přichytit mu ji na záda a Recallnout se do bezpečí.

Pulse Bomb udělí 400 zranění, tedy s plnými životy nezabije pouze tanky. Výjimkou je Zarya, která má právě 400 životů.

 

 

Herní styl

Není třeba panikařit. Pokud náhodou Tracer umře, může se relativně rychle dostat zpět na bojiště. Ideální herní styl je dostat se soupeřům do zad a poté si vybrat nejslabší cíl. Pokud útok nevyjde, odblinkovat se do bezpečí, nebo se Recallnout a bojovat dál.

Většinou bývá nevýhodné vyplýtvat všechny své teleporty, jelikož je to jediná věc, co pomáhá Tracer přežít. V boji je lepší se blinknout, soustředit palbu a pokud se soupeři přizpůsobí nové pozici, odblinknout se znovu. S dobrým časováním se tak začnou další blinky během boje nabíjet. A kdyby to nevyšlo, Recall dá další čas a možnost dobít dalšího blinku.

Navíc je Tracer během přebíjení docela zranitelná a přesun ji může pomoct tvářit se nebezpečněji.

 

Dostat se soupeřům do zad může naprosto drzým způsobem, středem nepřátelského hloučku. Mnohem lepší bývá je obejít, nebo přeskočit po nějaké zajímavé trase (prozkoumávání map a jejích možností může poskytnout překvapivé možnosti).

Pokud chce být Tracer opravdu hodně drzá, může se zcela vykašlat na souboj o payload a doběhnout k nepřátelskému respawnu. Většina hráčů tam nečeká souboj, stačí se k nim pak přiblížit a ukázat, jak v Overwatch není nikdo a nikde v bezpečí. Zbytek týmu má pak mnohem snazší práci.

Jestliže se bránící soupeř nechá unést výhrou a příliš vyběhne, Tracer může snadno proběhnout až na objective a bude-li soupeř nepozorný, tak vyhraje hru. Většinou si toho soupeř všimne, zpanikaří, rychle se stáhne... i to je pro zbytek týmu výhodné. Spojenci tak mohou snadno projít místem, které bylo doteď silně bráněno.

Čím blíže je Tracer centru dění, tím více je vhodné koordinovat svůj útok se zbytkem týmu. Né snad proto, že by to týmu pomohlo (i když pomůže, příjemný bonus) ale především proto, aby se na Tracer nesoustředila pozornost celého nepřátelského týmu. Takové YOLO akce se hodí až později, kdy se s hrdinkou trochu sžijete.

A co když Tracer nezabíjí? Hra přeci není o zabíjení, je o plnění cíle. Pokud na sebe Tracer stáhne pozornost, spojenci bojují 5v5 nebo dokonce 5v4, opět výhoda pro tým.

 

Jsou tací, kteří zastávají názor nepotřebnosti Tracer na defense. Pravdou je, že se s ní hraje trochu jinak, ale stále se jedná o užitečného hrdinu. Snažit se probít k nepříteli a mít za zády otravnou a nebezpečnou Lenu, to je velmi nepříjemné.

 

Udeř a uteč

Úder na blízko je velmi mocná mechanika ve hře. Často se s Tracer stane, že soupeři zbývá jen několik málo životů (jeden bar) a je třeba přebít. Rychlejší cestou k vyřešení situace je útok na blízko. Jak důležité je mlátit lidi naznačuje i to, že má tato rada vlastní nadpis.

 

Lékárnička jako kamarád

Healeři mají většinou plné ruce práce. Pokud chtějí léčit Tracer, většinou se vystaví nebezpečí, nebo to pro ně může být obtížné. Navíc, jako flanker, bude pro ně Tracer většinou skrytá za nějakou zdí. Lena Oxton se tak může chovat sobecky a healery ignorovat, pokud je pro ni rychlejší vzít si lékárničku.

Může tak zabránit spojencům, aby se rychle vyléčili, nebo soupeřům.

Jistě, stát před supportem a utéct do pryč, to není nejlepší způsob spolupráce. V běžné situaci je rychlejší utéct.

Navíc, je-li lékárnička hacknutá od přátelské Sombry, pomáhá tak Tracer nabíjet její ultinu.

 

Tracer a její cíle

Většina supportů se drží za svým týmem a špatně se mohou bránit. Tracer k nim doběhne, vystřílí co může a poté umře... někdo. (Nejhůře se zabíjí Lucio)

Sombra - Tracer je silnější, než její uzi. Pokud se Sombra odteleportuje do bezpečí, Tracer si pro ni doběhne.

Bastion - Není pohybliví a v turret módu má na zádech velmi zranitelné místo. Stačí se za něj proplížit a zabít jej.

Snipeři - Stačí se k nim dostat a rozstřílet jejich "bezpečnou pozici".

Reinhardt - Tento hromotluk má malý dosah a může se bránit štítem jen z jednoho směru. Stačí chvíli střílet, teleportovat se mu do zad a opakovat postup, občas prostoupit Recallem.

 

Nepříjemní nepřátelé

Snipeři - Jakmile sniper ví a Tracer neví, stačí často jediný výstřel.

McCree - Probíhat chodbou a spatřit tohoto kovboje znamená jediné. Rychlý útěk. Jinak dostane Tracer stun, následovaný přesným výstřelem do hlavy. A i bez stunu se jedná o nebezpečného soupeře.

Torbjörn - Ve skutečnosti je to naopak, ale s ohledem na zaměření Guidy: Jeho věžička si s Tracer poradí rychle a omezí pole její působnosti. Samotný Torbjörn má dost silnou střelbu a dobře mířený luckyshot pošle Lenu na střídačku.

Junkrat - Naběhnout si na jeho granát bolí. Naběhnout si do jeho pasti bolí. Naběhnout si do jeho posmrtných granátů bolí. To poslední je rozhodně zábavné.

Roadhog - Na blízko je nebezpečný a hák je rozsudek smrti. Naopak dodge jeho schopnostem je zábavná mechanika. Zabít ho skrze jeho léčení není vůbec snadné.

Winston - Tracer má málo životů a Winstonův permanentní damage z Teslacanonu ji dokáže rychle zabít. Utéct znamená, že si opičák pro ni doskočí.

 

Samozřejmě, každého countera jde obehrát. Navíc zbytek týmu může nevýhodu měnit ve výhodu (a naopak).

 

Závěr

Tracer není nejlehčí hrdina na naučení, ale prvním krokem je ovládnout její pohyby. Jelikož se jedná o silně kontaktního hrdinu, není precizní míření podmínkou pro její zvládnutí (rozhodně ale pomůže). Velice rychle se s Tracer dá naučit, kteří hrdinové ji rychle zabijí a vyhýbat se jim (ten sniper mne tady v tom průchodu zabil již 4x... popáté snad budu mít kliku).

Stačí se naučit s Tracer počítat čas, například běžet do boje a mít permanentně použití jen jeden charge. Na Recall stačí vědět, kde byla Tracer před dvěma výstřely. Nebo to risknout na slepo, někdy nic jiného nezbývá.

Ale nejedná se ani o nejtěžšího hrdinu. Ani o nejdrzejšího, ale k tomu druhému má nepochybně velmi blízko.

 

Video

Pokud dáváte přednost videu před textem, máme pro vás Tracer zpracovanou youtuberem Freddy9889.Naposledy upravil/a Kizuoto 17.11.2016 v 05:50:20.

Diskuze

Žádné komentáře
Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet